Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

KONTAKTY

ALEXXI
tel: +420 605 543 829 / +420 737 369 697
info(a)alexxi.cz

NEJPRODÁVANĚJŠÍ

Cena od 190 Kč
Cena od 320 Kč

14. 01. 2021

Tipy, jak odstranit oboustrannou lepící pásku

 

 

Pěnová, nebo také montážní oboustranná lepící páska je oblíbená díky své pevnosti. Na zdi udrží i zrcadlo, a proto ji s oblibou používáme, aby odolala i zvídavým dětským ručičkám usilujícím o sloupnutí veselé dřevěné samolepky ze stěny.

 

Pokud se však rozhodnete dekoraci ze stěny sundat nebo přesunout, může být s odstraněním lepící pásky problém. Máme tedy pár tipů, jak na to:

 

1. Škrabka na sklo - Účinnější a šetrnější způsob, než nožík je běžná škrabka na sklo. S trochou trpělivosti s ní odstraníte většinu pásky a zbytek dočistíte (viz bod 3. – 5.).

2. Fén – Ke snadnějšímu odstranění pásky pomáhá ji nahřát, ať už fénem nebo horkovzdušnou pistolí. Po zahřátí ji sloupněte a zbytek dočistěte (viz bod 3. – 5.).

3. Bezacetonový odlakovač na nehty – použijte poté, co jste pomocí škrabky či fénu odstranili většinu hmoty. Pozor na aceton, aby Vám po odstranění nezůstali nevzhledné skvrny.

4. Odstraňovač nálepek – např. zn. HG – použijte poté, co jste pomocí škrabky či fénu odstranili většinu hmoty. Práce s ním je díky zápachu méně komfortní, ale je vysoce účinný.

5. Brusná houbička – brusný papír či houbička s jemnou zrnitostí jsou velkým pomocníkem při začištění zdí od šmouh. V tomto případě také dobře poslouží při dočištění místa po odstranění samolepky.